İç Cephe İzoGuard Keçe Yalıtım

Uygulama – 1  

Duvar sıvalı ise çimento esaslı mantolama yapıştırma harcı gerekli talimatlara uygun taraklı mala ile duvar yüzeyine çekilir.

Gerekli kalınlıklardaki İzoGuard ısı, ses, deprem ve nem yalıtım keçeleri duvara aralarında boşluk kalmayacak şekilde elle veya plastik mala yardımı ile vura vura (keçe liflerinin harçla bağlantısını kuvvetlendirmek amacı ile) yapıştırılır.

Duvara yapıştırılan İzoGuard ısı, ses, nem, ve deprem yalıtım keçelerin kuruması tamamlanınca üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı ile sıvama işlemi yapılır. Uygulama kalınlığı 5 mm sarfiyat ı 4,5 kg/m2 olacak şekilde sürülüp, üzerine 160 gr/m2 arasında olacak şekilde PVC file sıvanın kabuk mukavemetini artırmak ve çatlamaları önlemek amacıyla perdahlanır.

Kuruması tamamlanan sıvanmış duvarın üzerine boya işlemine geçilir.

Dübele gerek yoktur.

Duvar boyalı bir yüzey ise saten alçı kullanılarak İzoGuard ısı, ses, nem ve deprem yalıtım keçeleri duvara yapıştırılır.

Önerilen ürünler : 5 mm – 7 mm-10 mm-15 mm- 20 mm 


Uygulama - 2 

Duvar yüzeyine göre tespit edilen yapıştırma malzemesi (çimento esaslı, akrilik esaslı, alçı esaslı ) duvara taraklı mala yardımı ile çekilip İzoGuard ısı, ses, nem ve deprem yalıtım keçeleri duvara boşluk bırakmadan yapıştırılır.

Kuruması tamamlanan İzoGuard ısı, ses, nem ve deprem yalıtım keçelerin üzerine saten alçı sürülerek alçı plakalar yapıştırılır.

Dübel uygulanmasına gerek yoktur.

Alçı plakaların kaplama işleminden sonra Saten alçı sürülür alçıpan plakaların eklerine derz bandı yapıştırılır Kuruması tamamlanan saten alçı zımpara yapılarak boya işlemine geçilir.

Önerilen ürünler : 5 mm - 7 mm-10 mm-15 mm-20 mm

Bu uygulamalar ile ısı, ses ,nem ve depreme dayanıklı duvarlar elde edilir.