Bizofol Çadır

Çadır İç Yalıtımı: Çadır, İzoGuard Yalıtım Keçesi, Bizofol ve Çadır Uygulaması

İskele Kurumu: Çadır iskeletini hazırlarken m2 göre ve hangi amaçla kullanacaksa ona göre bir iskelet kurulur.

İzoGuard Yalıtım Keçe Uygulaması: Hazır çadırda İç alanda ısı yalıtım amaçlı İzoGuard ısı ve ses yalıtım keçesi uygulanılır. Yalıtım keçelerin iskelete inşaat bağlama tel ile bir kaç noktadan bağlanılır.

Bizofol Uygulaması: İzoGuard yalıtım keçelerin üzerine bizofol uygulanılır, koli bandı yada alüminyum folyo bandı ile aralarına kullanarak bir birine yapıştırılır.  

Çadırda Neden Bizofol: Bizofol iki tarafı alüminyum folyo ile kaplanmış olan baloncuk malzemesinden oluşan bir yalıtım malzemesidir. Bu malzeme reflektör görevi görerek, yazın sıcak havayı kışın ise soğuk havayı yansıtıyor ve çadır içerisinde haşere üremesini engelliyor.

Çadır Uygulaması: Bizofol bitince su geçirmez pvc üstüne konularak kullanılır. Çadır işlemi bitmiş olur. 

İzolasyonlu çadır genel olarak çoğu ihtiyaca cevap verebilmektedir. Depo, mantar, tavuk, hayvan ve çok amaçlı çadırların soğuk ve sıcak havalara karşı, hava şartlarından daha az etkilenmeleri için izolasyonlu çadırların kullanılması daha uygun olacaktır. 

Isı yalıtımı sıcak hava ve soğuk havanın birbiri ile buluşmasını engellemektir. Isı yalıtım amaçlı elyaflı İzoGuard Keçe Yalıtımı bu amaç için üretilmiş bir üründür.Şantiye çadırı depo çadırı beton yorganı gibi ürünlerde ihtiyaç duyulduğu için ürünün iç kısmına elyaflı İzoGuard keçe Yalıtım montajlanarak satılmaktadır.