ROCKWOOL

Rockwool Grubu çevre ve milyonlarca insan için yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik taş yününe dayalı yenilikçi ürünleri ve sistemleri ile dünyanın önde gelen üreticilerindendir.                                        

Grup 1937 yılında kuruldu. 40'dan fazla ülkede 9.700 çalışanı ile dünyanın büyük bir bölümünde müşterileri hizmet vermektedir. Grubun merkez ofisi Kopenhag yakın yer almaktadır. 

Rockwool Grup faaliyetlerine geniş bir iş ortakları ağı sayesinde, Avrupa, Rusya, Kuzey Amerika, Hindistan ve Doğu Asya'da, genişleterek devam etmektedir.

Kaynak : rockwool.com.tr

ROCKWOOL TAŞYÜNÜ

Rockwool Grubu; yangın güvenliği, ısı ve ses yalıtımı sağlayan taş yününün dünyadaki öncü üreticisidir. Yüzyıldan daha eski bir gelenek ve teknolojik olarak gelişmiş üretim süreçleri, her türlü binanın yalıtımı icin yüksek kaliteli ürünleri ve cözümleri garanti eder. Taş yünü mükemmel termal koruma sağlar. Kış günlerinde soğuğun, yaz günlerinde sıcağın evimizin içine sızmasını engeller. Binalarda ve endüstride enerji tüketimini düşürmenin en etkili yollarından biri yalıtımdır. Taş yünü tamamen cevre dostudur, taştan imal edilir ve geri dönüştürülebilir. Taş yünü elyafı, tüm yapısı boyunca doymuş özelliğe sahiptir, bu nedenle su iticidir. Buhar geçirgen yapısı sayesinde nem, elyafların arasında kalmaz.
 
Gürültü, stres ve konstantrasyonu etkilediği gibi genel olarak insan sağlığını da etkilemektedir. Elyaflarının yapısı sayesinde taş yünü, gürültüyü ve titreşimi emerek, huzurlu ve daha sağlıklı bir yaşama olanak sağlar. Ilık ve nemli hava, soğuk ve yalıtımsız yüzeylerin üzerine yoğuşur. Bu koşullarda küf ve mantar ortaya çıkar. Küfler ve mantarlar kötü bir görüntünün ötesinde sağlık problemlerine de neden olur. Bu durum duvarların yalıtımının iyi bir şekilde yapılması ile önlenebilir. Taş yünü sabit mekanik özelliklere sahiptir. Nominal yoğunluğu ve  elyaflarının oryantasyonu sayesinde farklı yüklemelere karşı dayanım kapasitesi daha yüksektir.
 
Taş yünü 1.000°C üzerindeki sıcaklıklara dayanıklıdır, böylece hayati öneme sahip bir yangın güvenliği sağlar. Yangının yayılmasını önlerken; itfaiye ekiplerine yangına müdahale, hayat kurtarma ve tahliye işlemleri için de ek bir zaman sağlar. 
 
Taş yünü kullanımı fosil yakıtlara duyulan ihtiyacı azaltmaktadır. Bu yolla CO2salınımı azalacak ve iklim değişiklikleri hafifleyecektir.
 
Taş yünü Isı yalıtım levhaları yüksek ve düşük yoğunlukta olmak üzere 2 çeşittir.
 

 Yüksek Yoğunlukta Taş Yünü 
Yoğunluk : 150 kg/m3
Kullanım Sıcaklığı : 0 / 800 oC
Isı İletim Katsayısı : 50 oC ortalama sıcaklık için 0,043 W/mK
Su Buharı Geçişi : – 542 µgm/Nh 
 

 Düşük Yoğunlukta Taş Yünü  
Yoğunluk : 33 kg/m3
Kullanım Sıcaklığı : 0 / 800 oC
Isı İletim Katsayısı : 50 oC ortalama sıcaklık için 0,043 W/mK
Su Buharı Geçişi :  542 µgm/Nh

 

ROCKWOOL TAŞYÜNÜ MANTOLAMA FİYATLARI

Rockwool taşyünü mantolama fiyatlarıkullanılacak malzemeye, bina özelliklerine ve yapılacak uygulamaya göre değişmektedir.

Kullanılacak Malzemeler Miktarı Birimi
Rockwool Taşyünü Yalıtım Levhası 1,05 Mt
Rockwool Yapıştırıcısı 4,00 Kg
Rockwool Plastik Çivili Dübel 6,00 Adet
Rockwool Donatı Filesi 1,10 Mt
Rockwool Fileli Köşebent 0,50 Mt
Rockwool Yalıtım Sıvası 5,00 Kg
Rockwool Dekoratif Sıva 2,50 Kg

 

Rockwool Taşyünü Mantolama Metrekare fiyatı :……….. TL