Doğalgaz fiyatlarının artmasıyla birlikte daha da yükselecek faturalara karşı önlem için en etkili yolu enerji tasarrufu yapmaktan geçiyor. Isı yalıtımı enerji tasarrufu sağlanıyor. Peki, konutlarda ısı yalıtımının avantajları nelerdir?

Kış aylarında evi ısıtmak için kullanılan enerjinin yüzde 50'si dış cephenin yalıtımsız olması nedeniyle boşa gidiyor. Her ay ödediğiniz doğalgaz faturasının yarısı ısı kaybı nedeniyle buharlaşıyor. Konutlarda ısı yalıtımının önemi de bu noktada ortaya çıkıyor.

Yüksek doğalgaz faturalarını düşürmek ancak ve ancak ısı yalıtımı ile mümkün. Peki konutlarda ısı yalıtımının avantajları nelerdir?

10 maddede ısı yalıtımının avantajları

1.     Isı yalıtımı ısı kaybını minimuma indirerek, evinizin yazın soğuk, kışın sıcak kalmasını sağlar.

2.     Evinizin bölümleri arasında dengeli oda sıcaklıkları yaratır. Yaşadığınız mekânın daha sağlıklı ve konforlu olmasına yardımcı olur.

3.     Hem kendi ekonominize hem de ülke ekonomisine katkı sağlar.

4.     Ülkemizin dışa bağımlılığını azaltır.

5.     Binalarda küf ve mantar oluşumunun önüne geçilir.

6.     Dış mekân uygulaması olduğu için iç mekanda alan kaybı yaşanmaz.

7.     Dış cephede estetik bir görüntü elde edilir.

8.     Binaları dış etkenlerden koruyarak; onarım masraflarını düşürür.

9.     Binanın beton içindeki demirlerin paslanmasını önleyerek, binanızın depreme karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

10.   Yakıt tüketimini azaltarak, çevre kirliliği ve küresel ısınmaya karşı pozitif yönde etkisi bulunur

İzoGuard Türkiye'nin her yerinde Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası. Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla İzoGuard ısı yalıtım danışmanları malzeme seçiminden başlayarak tüm uygulama süreçlerinde tecrübe, bilgi ve birikimleri ile sizlere yardımcı olacaktır.

Dış cephe mantolama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0262 344 41 35 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir